مشخصات یک بسته بندی مناسب چیست ؟

مشخصات یک بسته بندی مناسب چیست ؟

بسته بندی یکی از مهم ترین بخش های فرآوری محصولات غذایی می باشد. در تولید و خصوصا بسته بندی محصولات غذایی رعایت استاندارد های بهداشتی و قانونی بسیار حائز اهمیت می باشد.

بسته بندی مناسب می تواند نشان دهنده کیفیت و چهره محصول باشد ، هم چنین در نگاه اول مشتری اولین تصویر ، شکل و ساختار بسته بندی می باشد .

یک بسته بندی مناسب امنیت و ایمنی محصولات غذایی را  بایدحفظ نماید و هم چنین کاملا مطابق با استاندارد های غذایی باشد و به هیچ عنوان باعث ایجاد  واکنش و یا ترکیب با محصول داخل  بسته بندی نشود و به طور کامل خنثی باشد .

بسته بندی یکی از راه کارهای مناسب جهت حمل ونقل مواد غذایی می باشد ، یک بسته بندی خوب باید در زمان حمل و نقل مقاوم بوده و میزان  ضایعات را به حداقل برساند  ، در نتیجه می تواند باعث کاهش هزینه ها و سود آوری بیشتری گردد.

بسته بندی محصول را از عوامل محیطی و بیرونی مصون نگه داشته . به طور مثال در برخی از محصولات  وجود نور باعث آسیب به محصولات می گردد و نیاز به محافظت محصول نسبت به نور می باشد ،که در این جا مهم ترین نقش را بسته بندی به عهده خواهد داشت زیرا اولین محافظ و نگه دارنده محصولات در برابر نور می باشد. هم چنین عواملی چون اکسیژن ، دماو رطوبت نیز توسط یک بسته بندی مناسب می تواند کنترل گردد. کنترل این عوامل در حفظ کیفیت محصول،  بالا بردن ماندگاری محصول و جلوگیری از فساد محصولات موثر است .

قیمت مناسب و بهای تمام شده بسته بندی نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت محصول و فروش محصولات می باشد ، یک بسته بندی مناسب باید در عین زیبایی و کیفیت مقرون به صرفه بوده و نظر مشتریان را جلب نماید.

برای آشنایی با یک بسته بندی مقرون به صرفه می توانید در بخش مقالات مقاله ی آشنایی با یک بسته بندی مقرون به صرفه را مطالع نمائید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *